28. novembril toimub XI Peipsi Foorum Narvas

08. November

Peipsi Foorum on aastatega kasvanud traditsiooniliseks koostöövormiks, mis toob aastalõpukonverentsile kokku kogenud eksperte, arvamusliidreid ja asjalisi Eesti-Venemaa piiriäärsetelt aladelt ning ka Norra-Venemaa piirialalt. Alates 1999 aastast on see piiriülese koostöö konverents toimunud vaheldumisi Tartus ja Pihkvas, kuid sel aastal otsustasime rõhuasetuse suunata Eesti-Vene piiriala põhjapoolsele osale.


Seekordsel Foorumil osaleb rohkem kui kuuskümmend eksperti ja erinevate huvigruppide esindajat Eestist, Venemaalt ning samuti Norrast. Konverents on pühendatud piiriülese koostöö temaatikale, käsitletakse Eesti-Läti-Venemaa käimasolevat piiriülese koostöö programmi ning arutletakse uue programmi prioriteetide üle.

Foorumi osalejad saavad kaasa mõelda ja rääkida Eesti-Vene piiriülestele põletavatele küsimustele teadus-, kultuuri- ja turismiarengu valdkonnas ning esitada ettepanekuid tulevaseks koostööks. .

Foorumi avavad Narva Kolledzi direktor Katri Raik, Narva linnavolikogu esimees Tarmo Tammiste ja Ivangorodi linnavolikogu esinaine Tatjana Šarova ning Vene konsul Narvas Galina Považnaja.


Lisainfo:

Margit Säre

margit @ ctc.ee