Orienteerumisretk "Ilusa elu valem vol2" esitab kestliku arengu teemalisi küsimusi

24. September

Homme, 25. septembril Tartus kl 15-20 toimuv kestliku arengu teemaline orienteerumisretk "Ilusa elu valem vol2" ootab osalejaid

TULE TARTU LINNA SEIKLEMA!
Start ja finiš: Tartu Loodusmaja (Lille 10)

Lisaks põnevate kohtade avastamisele saadakse rajal uusi teadmisi, kuidas elu igapäevaste valikute abil paremaks muuta.

Kuidas see orienteerumine käib?
Tartu loodusmajas antakse osalejatele kaart, mille abil saab hakata oma samme seadma. Mis järjekorras punkte läbida, on igaühe enda otsustada. Mõnedes asukohtades ootavad lahendamist ka lihtsad ülesanded.
Neile, kes soovivad retke ajal ka kõkutada ehk plogginguga tegeleda, anname prügi korjamiseks kaasa koti.

Mida võiksin veel teada?
Rada võib läbida nii jalgsi kui rattaga, nii üksi kui kambakesi ning ka liikumistempo saab ise valida - raja läbimise kiirus ei ole oluline. Finišisse peaks jõudma küll enne kella 20.

Mis saab, kui raja läbinud olen?
Kõigi lõpetanute vahel loositakse välja auhinnad - näiteks õiglase kaubanduse maiustused, eluaegse garantiiga joogipudelid, joogi- ja söögitermosed, jalgrattasadule vihmakatteid jm.

Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Sügis 2018 kavva. Vaata lähemalt www.studentdays.ee.

Orienteerumisretke korraldamist toetab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Õppevisiidi raames külastatakse Peterburgi koole ja hariduskeskusi, kes rakendavad uuenduslikke ja kaasavaid õppemeetodeid kultuuri- ja keskkonnahariduse valdkonnas. Näiteks külastatakse multimeedianäitust „Water Universe“ ja Ökoloogia ja Bioloogia Keskust „Krestovsky Island“. Samuti peetakse plaane projekti järgmise poolaasta tegevuste kohta: kavas on õuesõppe programmid Räpina ja Petseri koolides, avatud tunnid ja uurimistööde konkurss.

Visiit saab teoks projekti “CuNaHe: Formaalsete ja mitteformaalsete haridusasutuste võrgustiku koostöö tugevdamine Pihkva järve piirkonna kultuuri- ja looduspärandi säilitamise ja edendamise toetamiseks“ raames, mis viiakse ellu 2019-2021 aastal.

Projekti juhib MTÜ Peipsi Koostöö Keskus. Eestist on partneriteks Räpina Ühisgümnaasium ning seotud osapooleks Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus. Venepoolseteks partneriteks on MTÜ Peipsi Järve Projekt Pihkvast, Petseri 3. Keskkool, seotud partneriks Pihkva Riiklik Ülikool.

Projekti eesmärgiks on koolide ja mitteformaalsete haridusasutuste võrgustiku kaudu tugevdada piiriülest koostööd. Projekti fookuseks on Peipsi-Pihkva järve piirkonna ühise kultuuri- ja looduspärandi käsitlemine läbi uuenduslike hariduslike meetodite ja aktiivõppe, mis omakorda aitab kaasa teadlikkuse suurenemisele piirkonnast ning selle edendamisele. Rohkem infot projektist http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/cunahe

Projekti rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 suuruses 148 286,70 eurot ja Keskkonna Investeeringute Keskus. Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärgiks on edendada Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni piiriülest koostööd sotsiaalmajandusliku arengu edendamiseks piiriülestel alade. Programmi koduleht on leitav www.estoniarussia.eu.

Rohkem teavet:

Margit Säre

Peipsi Koostöö Keskus

margitsare@gmail.com, tel 3725088409
CuNaHe: Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region  

Programmi rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö program 2014-2020