Veebinar: õppimine läbi rollimängu

02. september 2020

Kas soovid koolitunnis või lastelaagris kaasata lapsi mängulisse tegevusse? Kas oled mõelnud rollimängude peale? Mitmemooduline veebinar annab ülevaate rollimängudest ja nende kasutusvõimalusest.


Koht: zoomi veebikeskkonnas: https://us02web.zoom.us/j/82842651417 

Aeg: september 2020

Veebinar on suunatud õpetajatele, noorsootöötajatele, huvihariduse spetsialistidele ja teistele, kes tunnevad selle vastu huvi. Iga moodul kestab umbes poolteist tundi. Esimene osa on teemakohane teoreetiline ülevaade, teine osa näited ja arutelu.

Ajakava:

2.09.2020 I MOODUL – Mis on õpiLARP?

Moodul tutvustab LARPi ja rollimängijaid, erinevaid teemasid ja larbitüüpe, saab ka teada mis on hariduslik rollimäng ehk õpilarp. Mooduli läbiviijateks on rollimängijad Marilin Eessalu (MTÜ Eesti Roheline Liikumine) ja (Lea Pullerits MTÜ Valge Karp).

9.09.2020 II MOODUL – Mäng kui õpikeskkond

Kuidas õpetada noori ja mida nad ootavad? Kas ehk läbi mängulise lähenemise? Moodul annab ülevaate, miks võiks olla mänguline lähenemine õppetöös kasulik ning milline võiks olla selle positiivne mõju. Räägivad Triinu Jesmin, Digitehnoloogiate instituudi andmeanalüüsi lektor ja tõsimängude nooremteadur ja Lea Pullerits MTÜ Valge Karp.

16.09.2020 III MOODUL – Kuidas korraldada mängu

Kolmandas moodulis tehakse kiire ülevaade sellest, kuidas korraldada mängu. Millised võiksid olla mängu elluviimise olulisemad sammud ning mida kindlasti tuleks meeles pidada. Mäng ei ole kunagi staatiline. See on voolav ja ettearvamatu. Räägivad Marilin Eessalu (Eesti Roheline Liikumine) ja Aive Kaldra (Tarvastu Gümnaasiumi ajalooõpetaja)

23.09.2020 IV MOODUL - Kuidas mänguks ette valmistuda

Kuidas osaleda mängus ja kuidas selleks ette valmistada. See polegi nii lihtne nagu teatrisse sisse jalutamine või kontserdikülastus. Nii nagu näitleja laval tunneb end teksti osates paremini, nii on vaja ka larbis osalemisel vaja teha veidi ettevalmistustööd - olgu selleks siis enda häälestamine positiivsele lainele, tausta ja tegelaste jms kontroll või sobiva kostüümi leidmine. Räägivad Marilin Eessalu (Eesti Roheline Liikumine), Lea Pullerits (MTÜ Valge Karp)

30.09.2020 V MOODUL – Mängu mõju ja arutelu

Nagu ühel heal raamatul on lõpp sama oluline nagu algus ja keskpunkt, on ka õpilarbi puhul oluline mäng lõpetada. Õpilarbil olijad on olnud mängu käigus keegi teine – kogenud emotsioone, tegutsenud ning fantaseerinud. Nii nagu on mängujuhi ülesandeks raamatu kaaned avada, tuleb tal need ka hoolikalt sulgeda, et ükski leht seal välja ei pudeneks. Räägivad Helina Harro (Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilasnõustaja ja psühholoog) ja Lea Pullerits (MTÜ Valge Karp)


Osalemine on tasuta.

Koolituse läbiviimist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Rohkem infot projektist: http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/rollimangud-keskkonnateadlikkuse-tostmiseks


Webinar agenda in English.


Rohkem infot:

Ederi Ojasoo
ederi.ojasoo@gmail.com  
56 636 264
MTÜ Peipsi Koostöö Keskus

Või

Marilin Eessalu
marilin@roheline.ee
55525800

MTÜ Eesti Roheline Liikumine