Eesti parim puuvilja-marjavein on õuna-pihlakavein Alatskivi mõisamaitsetelt

02. detsember 2022

Novembris sai Peipsimaa ettevõte Alatskivi mõisamaitsed OÜ õuna-pihlakavein „Metsahärra lemmik“ Eesti parima kodumaise joogi tunnustuse.
20 novembril valiti Eesti Joogifestivalil välja parimad kodumaised joogid. Eesti parim puuvilja-marjavein on Alatskivi mõisamaitse õuna-pihlakavein „Metsahärra lemmik“.

Pereettevõtte Alatskivi Mõisamaitsed OÜ, toodab oma Hirveaia veinikeldris ligi 20 erinevat puuvilja- ja marjaveine aga juba on katsetatud ka viinamarjaveine. Alatskivil, lossi ümbritseva kiviaia taga, asub vana mõisaaegne jääkelder, mis on saanud uue hingamise tänu veinikeldri perenaisele Külli Mustale. Just selles ajaloolises hoones saab tutvuda kohaliku kultuuri ning käsitööna valmistatud puuvilja- ja marjaveinidega.

Degusteerimise töötoas saab proovida viit erinevat veini koos ära arvamise mänguga koostisosadest. Antakse ülevaade ka veini valmistamise protsessist, pilkupüüdvast Alatskivi mõisast ja kohalikest maitsetest. Veinikeldri perenaine Külli on toiduainetehnoloogi haridusega ja ta väärtustab kõrgelt Eestis kasvavat puhast toorainet. See on see viis, kuidas Alatskivi mõisamaitsed OÜ Panustab keskkonnasäästlikku mõtteviisi levikule Peipsimaal. Tuleb ikka tarbida oma kohalikku toorainet

Külli Must peab oluliseks kohaliku tooraine väärindamist. Enamus meie toorainest on 30 km raadiusest. Teeme koostööd kohalike marjakasvatajatega. Viimane uudis on kohe-kohe koostööna HoneyBerry OÜ-ga valmiv vein nende Välgis asuvast sinikuslapuu maheistandusest pärinevatest marjadest.

Lisaks käsitööveinidele hoitakse elus ja tutvustatakse ka huvilistele läbi õpitubade, kus tutvustatakse Ivan Tšai valmistamist. Läbi traditsioonilisekäsitöö ja kommete antakse edasi kohalikku kultuuripärandit, mis on oluline osa jätkusuutlikust eluviisist.


https://www.facebook.com/alatskivimaitsed
https://alatskivimaitsed.ee

 
Rohkem infot: http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/maailmaharidus-peipsimaa-koolides-ja-kogukondades Projektiga soovitakse suunata Peipsimaa kogukondi senisest enam pöörama tähelepanu targale tarbijakäitumisele ja vabatahtlikuna panustamisega maalimahariduslikesse tegevustesse.