Iisaku Kihelkonna Muuseumis on pea kõik ettevõtmised keskkonnasõbralikud

10. november 2021

Mis teeb ühest üritusest keskkonnasõbraliku ürituse? Iisaku Kihelkonna Muuseumis on üks tubli ja tegus seltskond, kelle ettevõtmisel on pea iga samm keskkonnasõbralik. Projekti “Peipsimaa koolide ja kogukondade maailmahariduslik tegevus” toimus eile Iisaku muuseumis arutelu, kuidas üritusi keskkonnasõbralikumaks muuta, kuid näib, et see seltskond, kellelt tasub nii mõndagi õppida.

Igal aastal veab Iisaku muuseum eest Iisaku Kihelkonna Laata.

See on üks tore väga keskkonnasõbralik sündmus, mida tasub siin ja seal Eestimaa nurgas olijatel kaema minna. Näiteks  ei ole igal laadal biojäätmeid visata kompostikastidesse ja täikal kutsutakse inimesi üles asju taaskasutama. Kes laadal eelistatult koha saavad, on piirkondlikud müüjad oma kauba ja teenustega.

Laada korraldajad on nutikad ja säästlikud. Käepaelad ja piletid, mis ühel aastal üle jäävad lähevad kasutusse järgmisel korral. Ja kui ei saa samal sündmusel kasutata, siis on need praktilised mõned teisel sündmusel.

Kuulutuste ja teadetega on tehtud ka nii, et vahetatakse vaid plakatil kuupäeva number. See on tore viis trükikulusid kokku hoida. Muidugi ei puudu laadaplatsilt ka puidust viidad.


Rohkem infot: http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/maailmaharidus-peipsimaa-koolides-ja-kogukondades Projektiga soovitakse suunata Peipsimaa kogukondi senisest enam pöörama tähelepanu targale tarbijakäitumisele ja vabatahtlikuna panustamisega maalimahariduslikesse tegevustesse.