Nina Kordoni külalistemaja peremees Hans kasutaks rohelise mõtteviisi edendamiseks tuult, päikest ja vett

19. juuli 2022

Nina Kordoni külalistemaja asub väikses Nina külas Alatskivi vallas, Tartumaal.  Külalistemaja peremeheks on Hans Hollandist. Hans väästustab seda, et Eestis on veel nii palju metsa ja maad, mis ei ole tiheasustuse all. Selles peitud tema jaoks kvaliteetse elukeskkonna võti.


Aastate eest ostis Hans Nina Kordoni ja renoveeris selle abilistega. Tänaseks on sellest endisest piirivalvekordonist  saanud Peipsi kaldale hubane ja mõnus külalistemaja. Tubades on antiikstiilis mööbel, kus see on Hansu üheks hobiks.

Nina Gordoni peremehele on roheline mõtteviis oluline. Kahjuks ei saa aga kõiki ideid ellu viia. Näiteks kuna tegemist on väikese kinnistuga, siis ei saa paigaldada maakütet. Samuti on Hansu unistuseks saada ehk kunagi päikesepaneelid. Kuid eks sellega läheb veel aega. Ka suur Peipsi järv, mis on täis vett, võiks pakkuda kuidagi energiat, kuid kuidas, eks seda peab veel nuptama.

Rohelist mõtteviisi toetab Nina Kordoni külalistemaja ka läbi kohalike toodete kasutamise köögis. Samuti kõiksugused tegevused külastajatele. Näiteks rattad, aerupaadid jms lisavõimalused, mida Nina Kordoni külastajad saavad kasutada, on eelkõige keskkonnasõbralikkust toetava mõttega.

Hansu meelest oleks tore, kui nii Euroopa Liit kui ka kohalik omavalitsus aitaks igati kaasa rohelise eluviisi toimimisele ja selle arendamisele.

Mis on aga  Peipsi ääres ettevõtlusega tegeledes keeruline? Vahel on väga keeruline toime tulla hooajalisusega, arvab Hans. Aga samas vaadates positiivset poolt, siis ütleb ta, et tema meelest väikesed ettevõtted võivad vahel suurtele muutustele olla palju paindlikumad ja tulevad kergemini toime.


Rohkem infot: http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/maailmaharidus-peipsimaa-koolides-ja-kogukondades Projektiga soovitakse suunata Peipsimaa kogukondi senisest enam pöörama tähelepanu targale tarbijakäitumisele ja vabatahtlikuna panustamisega maalimahariduslikesse tegevustesse.