1.- 3. augustil vallutavad MTÜ Händikäpp liikmed Eesti idapoolseima punkti

31. juuli 2014


1.-3. augustil toimub Peipsi Koostöö Keskuse eestvedamisel MTÜ Händikäpa liikmetele  suvine loodusretk. Eestis on metsa või raba külastamiseks loodud palju loodusradasid. Enamus neist on mõeldud füüsiliselt tervetele inimestele kuid ka liikumispuue ei pruugi saada takistuseks.


Kolmepäevane retk viib Ida-Virumaale. Kui eelnevatel aastatel on "vallutatud" nii mandri-Eesti loodepoolseim punkt kui jõutud põhjapoolseimasse punkti Purekkari neemele, siis sellel aastal avastatakse Ida-Virumaad ja käiakse Eesti idapoolseimas punktis - Narvas. Sarnaselt varasematele aastatele külastatakse kolme päeva jooksul erinevaid looduskeskusi, muuseume ja loodusradasid. Uusi teadmisi loodetakse saada nii Peipsi järve kui keskkonnakaitse kohta püsinäitusel „Peipsi järve elu tuba“ ja Iisaku Looduskeskuses. Põlevkivi ja selle kaevandamise teemaga tutvutakse lähemalt Narva lähistel kaevandusalade ja settebasseinide piirkonnas, lisaks külastatakse Narva linna ja Sillamäed. Loodusretke üheks osaks on ka meisterdamise töötuba, traditsiooniliselt viiakse läbi mänguline viktoriin nähtu, kuuldu ja kogetu kohta. Loodusretke eesmärgiks on pakkuda osalejatele mitmekesiseid tegevusi ja uusi teadmisi, aga eelkõige võimaldada loodusest viibimisest saadavaid positiivseid elamusi.

Loodusretkel osaleb 24 inimest. Saadud kogemusi, soovitusi ja mõtteid jagavad osalejad laiemalt ka teistele huvilistele septembris toimuval seminaril (lisainfo alates septembrist www.ctc.ee). Seminarile oodatakse osalema ka erinevad teenusepakkujad, kes on huvitatud senisest paremate teenuste loomisest liikumispuuetega  inimestele.


Loodusretke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldab Peipsi Koostöö Keskus.


Lisainfo:

Katrin Saart, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht, Katrin.saart@ctc.ee tel: 56955985

Kaire Luts,  MTÜ Händikäpp, kaire@handikapp.ee, tel:  55539400


Huvilistele on pildid vaadatavad siit:

https://plus.google.com/photos/111980229872830978714/albums/6076811171900641057