16.- 18. augustil vallutavad MTÜ Händikäpp liikmed mandri-Eesti põhjapoolseima punkti

15. august 2013

16.-18.augustil toimub Peipsi Koostöö Keskuse eestvedamisel MTÜ Händikäpa liikmetele  suvine loodusretk, mis on järjekorras juba kolmas. Eestis on metsa või raba külastamiseks loodud palju loodusradasid. Enamus neist on mõeldud füüsiliselt tervetele inimestele, kuid ka liikumispuue ei pruugi saada takistuseks.

Kolmepäevane retk viib Harjumaale ja Lääne-Virumaale. Kui eelmisel aastal "vallutati" mandri-Eesti loodepoolseim punkt, siis sel aastal on eesmärgiks jõuda põhjapoolseimasse punkti Purekkari neemele Lahemaal. Lisaks saadakse kolme päeva jooksul  praktilisi kogemusi kivimite kohta Pakri poolsaarel, osaletakse metsa-õppeprogrammil Oandu Looduskeskuses, käiakse nii Keila kui Jägala joal, aga ka Viru rabas, käteosavus pannakse proovile meisterdamise töötoas ning teadmisi testitakse viktoriinis. Peame liikmetele  suvine loodusretk, mis on järjekorras juba kolmas. Eestis on metsa või raba külastamiseks loodud palju loodusradasid. Enamus neist on mõeldud füüsiliselt tervetele inimestele, kuid ka liikumispuue ei pruugi saada takistuseks. seks, et osalejatel oleks loodusretkel mitmekesised tegevused ja looduses viibimine pakuks neile uusi teadmisi ja positiivseid elamusi.

Loodusretkest saab osa võtta 24 inimest, kuid osalejad jagavad saadud kogemusi laiemalt ka teistele huvilistele septembris toimuval seminaril.

Loodusretke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja korraldab Peipsi Koostöö Keskus.


Lisainfo:

Katrin Saart, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht, katrin.saart@ctc.ee tel: 56955985

Kaire Luts,  MTÜ Händikäpp, kaire@handikapp.ee, tel:  55539400