2. novembril olid Värska gümnaasiumi õpilased keskkonna-orienteerumas

02. november 2021

2. novembril oli  Värska gümnaasiumi 9. ja 12. klassi õpilastele tore päev – tavapärase bioloogia tunni asemel, said nad avastada Värska lahe äärset keskkonna-orieneteerumise rada LoqQuiz mobiilirakenduse abil. Keskkonna-orienteerumine on hea moodus ühendada värskes õhus liikumine ja teadmiste omandamine interaktiivsel moel.Õpilastel tuli läbida Värska lahe ääres umbes 3 km ja vastata 12-le küsimusele  Peipsimaa elurikkuse ja ökososüsteemiteenuste kohta. Kas Sina teadsid, et Peipsi on Põhja-Euroopa kalarikkaim järv, kust võib leida 37 liiki kalu ja sõõrsuid. Ja siin on nähtud 266 liiki linde!

 

Peale raja läbimist said lapsed juua sooja teed ja süüa sibulapirukat.

Vaata lähemalt Peipsimaa veebiviktoriine: https://ctc.ee/viktoriinid

Veebiviktoriin ja orienteerumisrada valmis projekti "GreenMind" raames, mida toetab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 ja kaasfinantseerib SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

_________________________

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.

Rohkem teavet:      
Margit Säre
Peipsi Koostöö Keskus, www.ctc.ee
margitsare@gmail.com
tel 3725088409