22. märts on üleilmne Veepäev. Peipsi Koostöö Keskus tähistab Maailma- ja Veepäeva koostöös Mustvee ja Räpina Gümnaasiumidega märtsi viimasel nädalal.

21. märts 2015


 Veepäeva tähistamise idee pärineb 1992. aastal Rio De Janeiros toimunud ÜRO keskkonna ja arengu konverentsilt ning esimest veepäeva peeti 22. märtsil 1993. Selle aasta Rahvusvahelise Veepäeva keskseks teemaks on “vesi ja säästev areng”.  


Peipsi Koostöö Keskus korraldab Maailma- ja Veepäeva koosöös kohalike koolidega 27. märtsil Räpina Ühsigümnaasiumis ja 31. märtsil Mustvee Ühisgümnaasiumis.

Päeva eesmärgiks on tutvustada, kuidas globaalprobleemid -  rahvastiku-, keskkonna- ja sotsiaalprobleemid - mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ning kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma ja meid ümbritsevat keskkonda. Toimuvad loengud, esseede konkurss, viktoriin; samuti ka maailma rahvaste karneval.


Samuti toimuvad rahvusvahelise Veepäeva üritused meie Moldova partneri - MTÜ ECO-TIRAS eestvedamisel Dnestri jõe piirkonna koolides.


Maailma- ja Veepäeva korraldamist toetab Välisministeeriumi arengukoostöö programm, "Keskkonnaorganisatsioonide koostöö toetamine ja vabatahtliku veeseire arendamine Moldovas" projekti raames.


Loe lähemalt Rahvusvahelisest Veepäevast: http://www.unwater.org/worldwaterday


Lisainfo:

Margit Säre

margit @ ctc.ee