Aprilli lõpus käisid Eesti õpetajad Poolas keskkonnateemalise rollimängu loomise koolitusel

23. mai 2023

27.-29. aprillil toimus Poolas Gmina Mełgiewis 3-päevane keskkonnateemaliste rollimängude loomise töötuba, mis tõi kokku kuue riigi haridustöötajad. Eestist olid esindatud Tarvastu Gümnaasium ja Värska Gümnaasium.

Erasmus+ koostööprojekti GreenEduLARP eesmärk on anda õpetajatele uusi pädevusi keskkonnahariduses, kasutades harivaid keskkonnateemalisi rollimänge (õpilarpe - Educational Live Action Role Playing Game) ning suurendada õpilaste tegutsemisoskust ja meeskonnatööd läbi selle metoodika. Projekti üheks tulemuseks on roheline õpilarbi ainekava ja meetodi kasutust toetav tööriistakomplekt õpetajatele.

Rohelise õpilarbi ainekava kava tutvustab rollimängu kui vahendit kliimamuutustega seotud teemade tutvustamiseks koolides. Ainekava hakatakse testima Eestis Värska Gümnaasiumi ja Tarvastu Gümnaasiumi poolt järgmisel õppeaastal. Nimetatud koolide esindajad osalesid aprilli lõpus Poolas 3-päevasel koolitusel koos Kreeka, Poola ja Rootsi haridustöötajatega.  

Koolituse käigus tutvustati ja selgitati GreenEduLarpi õppekava erinevaid elemente, õpetajate tööriistakomplekti, audiovisuaalset keskust ja strateegiat. Osalejad said praktilise kogemuse, kuidas keskkonnateemasid sobitada rollimängu.

Programmi veebisait on https://erasmus-plus.ec.europa.eu/

See pressiteade on valminud Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt Peipsi Piiriülese Koostöö Keskus ja seda ei saa mingil juhul pidada programmi või Euroopa Liidu seisukohta kajastavaks.

Rohkem infot: Ederi Ojasoo, 56636264
PEIPSI KOOSTÖÖ KESKUS, www.ctc.ee