Ederi Ojasoo räägib 14. mail Vikerraadio saates “Ökoskoop” põlevkivi kaevandamise mõjust Ida-Virumaa inimeste igapäevaelule.

14. mai 2018


Meie ekspert Ederi Ojasoo räägib esmaspäeval, 14. mail kell 10.05 Vikerraadio saates “Ökoskoop” põlevkivi kaevandamise mõjust Ida-Virumaa inimeste igapäevaelule.

Ederi tutvustab SAME World projekti toel valminud kahte videot, mis viivad meid Kohtla-Nõmme kanti ning Pagari külla, kus kohalikud elanikud Imre ja Kairi räägivad põlevkivi kaevandamise mõjudest nende elule ja piirkonnale. Need on mõtlemapanevad lood sellest, kuidas kõuemürinana kostev lõhkamismüra on osa igapäevaelust ning kuidas elumaja ja hoovi all olev maa tühjaks kaevandatakse. Paljud põlevkivi kaevandamisega seotud muutused tekivad pika aja jooksul – maapinna vajumine ja varingud ei teki üldjuhul kaevandamise ajal või vahetult peal kaevandamist, vaid mitmeid aastakümneid hiljem.

Mõlemad lood põlevkivi kaevandamise mõjudest on üleval Ökoskoop saate kodulehel https://vikerraadio.err.ee/827753/okoskoop ning internetis: Kairi lugu: https://youtu.be/MGq4kHqlH64 ning Imre lugu: https://youtu.be/26cpskMoneM

Märtsikuus lõppenud üle-Euroopalise maailmaharidusliku projekti SAME World keskseteks teemadeks oli kliimamuutused, keskkonnaõiglus ja –ränne.
Loe lähemalt projektist: www.sameworld.eu; http://www.ctc.ee/kaimasolevad-projektid/maailmaharidus