Eesti 2121

27. veebruar 2020

Milline on Eesti aastal 2121? Kas sina tahaksid seda kogeda? Kutsume osalema mängus Eesti 2121. Mäng toimub 8.-9. mail Iisaku Gümnaasiumis.Kutsume kuni 10-liikmelisi õpilaste gruppe koos juhendajatega osalema hariduslikus rollimängus, mille tegevus toimub Eestis 101 aasta pärast. Mängus loome vahepealsed sündmused ja nende tagajärjed. Mängijad on töörühmad, kes muust maailmast eraldatud uurimisjaamas püüavad taaselustada kannatanud piirkondi ja katsetada uut ühiskonna- ja majandusmudelit. Kuidas võidelda reostusega, taaselustada ökosüsteemi ja taastutvustada liike? Kuidas peavad inimesed kohanema muutunud keskkonnaga? Mida oleks saanud nende 101 aasta jooksul teisiti teha, et olukord oleks parem?  Rohkem infot mängust SIIT. 

Mängu eesmärkideks on tutvustada kestliku arengu sihte, tekitada osalejates emotsionaalne side mängu teemadega, arendada omavahelist koostööd, väärtustada inimlikkust, leida ja teostada lahendusi, jõustada noori, käsitleda keskkonnateemasid laiemas poliitilises kontekstis, käsitleda eetilisi dilemmasid, viia läbi käegakatsutavaid eksperimente ning siduda mängus toimuv nii enne kui pärast üritust praeguses maailmas aktuaalsete teemade ja võimalike isikliku panustamise viisidega.

Ööbimine toimub klassiruuumides. Täpsem info ja päevakava mõne aja pärast. Reedel, 8. mail toimuvad töötoad nii õpetajatele (kuidas aidata õpilastel rolliga kohaneda, kliimamuutuste teemast läbi koolipsühholoogi pilgu) kui ka õpilastele.


Registreerimine SIIN kuni 10.04.2020.


Rohkem infot:
Ederi Ojasoo
56636264
ederi.ojasoo@gmail.com
Peipsi Koostöö Keskus