ETVs esilinastub 10.aprillil dokumentaalfilm “Idapiiiril”, mis valmis Peipsi Koostöö Keskuse projekti "EUBORDERREGIONS" raames

09. aprill 2014

10. aprillil kell 20.30 esilinastub ETVs dokumentaalfilm  “Idapiiril”, mis räägib elust Eesti-Vene piirialal, piiriülesest koostööst ja piirkonna tulevikuväljavaadetest.
Filmivõtted on tehtud 2013. a. suvel ja filmiaega saavad muuhulgas Narva turismiarendusprojekt, Peipsi kalur, sibulakasvataja, Setumaa kohvikupidaja ning kohalik elanik, kelle vanematekodu jäi teisele poole piiri.
Filmi autorid on Ene-Maris Tali ja Maarika Lauri.

Film valmis EL teaduse 7.Raamprogrammi teadusprojekti "EUBORDERREGIONS” raames, mille eesmärgiks on uurida sotsiaalmajanduslikke ja regionaalpoliitika alaseid probleeme EL välispiirialadel, sh Eesti-Vene piirialal. Uuringu raames analüüsitakse piirialade konflikte ja koostöökogemusi ning Euroopa Liidu piiripoliitikate mõju nende regioonide arengule.

Peipsi Koostöö Keskus on info levitamise tööpaketi juht ning osaleme Eesti-Vene piiriala uuringu korraldamisel; samuti korraldame projekti teaduskonverentsi Tartus 27.-28 nov. 2014.

Vaata “Idapiiril” filmi Youtubes: http://youtu.be/zkkYAjyPG4w

Loe lähemalt EUBORDERREGIONS projektist: http://www.ctc.ee/kaimasolevad-projektid/euborderregions-1 ja : www.euborderregions.eu/