Kasepää ja Mustvee pered avastavad perepäeval Peipsimaad

04. jaanuar 2014

Täna, 4. jaanuaril toimub Peipsi Koostöö Keskuse eestvedamisel perepäev. Päeval osalevad tagasihoidlikumate rahaliste võimalustega pered Kasepää vallast ja Mustveest, kokku võtab päevast osa 24 inimest. Päeva läbiviimiseks kogus Peipsi Koostöö Keskus möödunud aastal annetusi. Laekunud 574 euro abil kaetakse transpordi-, toitlustuse ning vaatamisväärsuste ja töötubade kulud.


Perepäev algab Peipsi järve näituse tutvumisega Kasepääl ning lõppeb pitsattrüki ja metallnikerduste valmistamisega Kolkjal, Peipsimaa Külastuskeskuses. Päeva jooksul käiakse ühiselt uurimas veel Kallaste liivakivipaljandit ning tehakse ekskursioon Alatskivi lossis, Peipsimaa Külastuskeskus kutsub osalejaid lisaks töötubadele ka vanausuliste muuseumisse Kolkjal.

Perega ühine väljasõit, Peipsi järve maagia uurimine, lossis lõunatamine - see on kindlasti midagi erilist ja meeldejäävat, mis 2014.a. alguse muudab rõõmsaks.

Päeva vabatahtlikeks juhtideks on Peipsi Koostöö Keskuse liikmed Katrin Saart ning Eeva Kirsipuu. Perepäev on kakskeelne ning vene keelde tõlkimisega aitab vajadusel vabatahtlik Diana Jerjomenko.

Peipsi Koostöö Keskus on Peipsi piirkonna arengut toetav mittetulundusühing, kellel täitus möödunud aasta lõpus 20. tegevusaasta. Täpsemat infot perepäeva kohta leiab siit.

Lisainfo: Eeva Kirsipuu, Peipsi Koostöö Keskus, tel 52 13881, eeva.kirsipuu@ctc.ee