Konkursi "Minu klass tegutseb jätkusuutlikult" Eesti võitjad selgunud

22. juuni 2017

Täna selgusid kevadel alanud ja SAME WORLD maailmaharidusliku projekti toel korraldatud keskkonnaalase jätkusuutlikkuse õpetamise heade tavade üleeuroopalise võistluse Eesti parimad tööd.


Lisaks Peipsi Koostöö Keskuse esindajale hindasid töid Keskkonna-ministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi eksperdid.
Esimese koha vääriliseks tunnistati Sindi Gümnaasiumi (õpetaja Signe Lensment) õppetegevus „Keskkonnaränne ja pagulased“ - auhinnaks on teemakohane õppereis Peipsimaale.
II koht Pirita Majandusgümnaasium „Keskkonnaökonoomika kursus“ (õpetajad Helen Orav-Kotta, Pille Unt) - auhinnaks 300 euro väärtuses väikeõppevahendeid, -kirjandust,
III koht Valga Gümnaasium „Maailmahariduskuu Valgas“ (õpetaja Pille Olesk) - auhinnaks 200 eurot väärtuses väikeõppevahendeid, -kirjandust.

Nimetatud kolm tööd tõlgitakse inglise keelde ning saadetakse edasi üle-euroopalisse vooru, mille peaauhinnaks on tegevust ellu viinud õpetaja(te) ja õpilaste (kuni 30 osalejat) ühine õppereis Portugali Sintrasse 2017. a. oktoobris. Konkursi peavõitja selgub augusti alguses.

Peipsi Koostöö Keskus tänab kõiki konkursil osalejaid ning soovib õpetajatele jõudu ja häid mõtteid nii suveks kui järgmiseks õppeaastaks!

Maailmahariduslikku projekti S.A.M.E. World. Jätkusuutlikkus, teadlikkus, keskkond maailmahariduses Euroopa arengukoostöö aastal 2015 tegevusi, sh konkurssi rahastavad Euroopa Liit ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.


Lisainfo: Eeva Kirsipuu-Vadi, tel. 5213881, eeva.vadi@gmail.com