KUTSE: Loodusmängude mängimine 8.mail

06. mai 2010

Tartu Keskkonnahariduse Keskus koostöös Peipsi Koostöö Keskuse ja Keskkonnaametiga kutsuvad taas loodusesõpru mängima loodusmängude loomise konkursi parimaid töid.


Olete oodatud Tartu Keskkonnahariduse Keskuse saali (Tartu, Kompanii 10) laupäeval 8.mail, kell 14 -16.


Projekti "Tagasi loodusesse" raames sügisel välja kuulutatud suur üle-eestiline konkurss on jõudnud lõpusirgele. 8. mail anname osalejatele kätte auhinnad. Konkurss toimus korraga Eesti- ja Lätimaal. Osalemiseks tuli luua põnev, inim- või mõttejõul kaasaskantav, koostööle kutsuv ja vägivallavaba seltskonna-, laua-, põranda- või mõni muu mäng. Eestist kutsusime igas eas inimesi looma üht lõbusat ja õpetlikku loodusmängu ning konkursile laekus mänge 2 - 71 aastastelt looduse- ja mängusõpradelt.


Eestis esitati kokku 56 mängu, Lätis 33 mängu, vastavalt 107 ja 122 osaleja poolt.


Konkursile laekunud prototüüpe hindas Eestis 6-liikmeline žürii, kuhu kuulusid korraldajate esindajad ning mängude eksperdid. žüriide hindamisprotsessi tulemusena andsime Eestis välja 10 eripreemiat ja ühe peapreemia Jaanus Mehikasele, kelle koostatud mäng "Retk rabas" läheb õige pea ka trükikotta.

8.mai üritusel on mängimiseks on väljas 11 mängu nii lastele kui täiskasvanutele. Mitmekülgse mänguvaliku seas on näiteks Rabavillak, Eesti puhtaks, Jäljed rabas, Iga seeme vajab eluks puhast vett , Igal kalal on nimi, Appi,appi midagi on kadunud ja Mättalt mättale.


Samas saab tutvuda ka projekti raames valmiva mobiilse näitusega "Turbakohver" . See on õppevahendite komplekt, mis on koostatud soode ja selle elustiku tutvustamiseks ning loodusnähtuste selgitamiseks.

Konkurss toimub Eesti-Läti koostööprojekti "Tagasi loodusesse" raames, mida toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti-Läti programmi vahendusel ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Hasbro lauamängudega paneb konkursile õla alla ka kauplus XS Mänguasjad.


Lisainfo
Kersti Sõgel
Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Tel 55983328
Tartu Kompanii 10
www.teec.ee