Ootame osalejaid 16.aug Emajõe Festivalile Tartus ja 17.aug Põlvamaa Ökofestivalile Karilatsis

13. august 2014

Laupäeval, 16. augustil ootame huvilisi osalema Emajõe Festivalile Tartus, kus kaldapealsel töötubade alal ootab külastajaid Peipsi-teemaline nurgake.

Kutsume äraarvamismängule, kus saab tutvuda veeloomade nahkadega ja uurida Peipsi kalarekordeid. Huviline leiab vastuse küsimusele, miks on soomus kala pass ja uurida saab uut mageveekalade määramislehte. Loomulikult jagub infot ka Peipsi järve ning Tiheda külas asuva näituse "Peipsi järve elu tuba" kohta.
Lisaks Peipsi Koostöö Keskusele jagab ideid, kuhu Peipsimaal minna, Peipsimaa Turism. Peipsimaa Külastuskeskus viib aga läbi erinevaid käsitööalaseid töötubasid.

Pühapäeval, 17. augustil ootame kõiki koos Tartu Keskkonnahariduse Keskusega Ökofestivali perepäevale Karilatsis, Põlva Talumuuseumi õuel, kus jagub uudistamist nii lastele kui täiskasvanutele.

Sarnaselt Emajõe Festivalile kutsume osalejaid veeloomade ja Peipsi kalarekordite äraarvamismängule ja jagame infot nii Peipsi järve kui näituse "Peipsi järve elu tuba" kohta. Tartu Keskkonnahariduse Keskus tutvustab oma uut püsinäitust "Läbipaistev loodusmaja", mis annab ülevaate hoone ehitusest ja toimimisest. Lapsed saavad osaleda murumängudes, värvida ja õppida putukaid, panna kokku puslesid. Seoses sellega, et aasta 2014 on Soome lahe aasta, saab kala püüda Soome lahe elustiku mänguga.
Lisaks toimub perepäeval puhta toidu ja käsitöö laat ning palju muud põnevat. Vaata Ökofestival 2014 täielikku programmi siit. Perepäev kestab kell 10-16.

Emajõe Festivalil ja Põlvamaa Ökofestivalil osaletakse projekti People with Nature toel, mida rahastatakse Eesti-Läti-Vene koostööprogrammi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt.

Lisainfo:
Eeva Kirsipuu, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht, tel 5213881
Kersti Sõgel, Tartu Keskkonnahariduse projektijuht, tel  55983328