Ootame peresid rahvusvahelisse looduslaagrisse

22. detsember 2009

Tartu Keskkonnahariduse Keskus koostöös projekti "Tagasi loodusesse" partneritega kuulutab välja konkursi, et leida osalejaid rahvusvahelisse looduslaagrisse.


Looduslaager toimub 12.-14. veebruaril 2010 Lõuna-Eesti kauni looduse keskel. Laagris osaleb kuni kaheksa peret Eestist ja kuni kaheksa peret Lätist.

Perelaagri eesmärgiks on lisaks sidemete loomisele naabrite vahel propageerida  loodussõbralikku ja säästlikku eluviisi, tutvustada inimestele kaunist Eesti loodust ja rahvuslikke traditsioone. Soovime tutvustada loomajälgi, rahvuslikku käsitööd, mänge, tervislikku toitumist jms. Osa  tegevusi toimub õues. Laager on osalejatele tasuta, korraldatud on nii transport maakonnakeskustest laagripaika ja tagasi, majutus kui ka toitlustus kolm korda päevas.


Osalemistingimused:

  • konkursile on oodatud osalema ema või isa (või vanavanem) koos lapsega (või lastega) vanuses 8-12 aastat, kes õpivad Tartu, Valga, Võru või Põlva linna/maakonna koolis;
  • üks laagris osalev pereliige peaks suhtlustasandil oskama inglise keelt, sest osa laagri tegevustest toimub inglise keeles;
  • konkursile tuleb esitada lapsevanema kirjutatud essee teemal \"Miks side loodusega on minu perele oluline?\", pikkusega kuni üks A4 lehekülg. Essee peab olema lapse illustreeritud. Illustratsioon(id) esitada eraldi A4 lehel, tehnika vaba;
  • essee koos lisa(de)ga tuleb saata hiljemalt 10. jaanuariks 2010 aadressile Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Kompanii 10, 51007 Tartu või e-mailile teec@teec.ee. Ümbrikule/teemareale palun kirjutada märksõna "Perelaager". Komisjon valib välja parimad tööd ja teavitab nende autoreid laagris osalemisest.


Konkurss toimub Eesti-Läti koostööprojekti "Tagasi loodusesse" raames, mida toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti-Läti Programmi  vahendusel ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Täpsem info:
Tiina Lilleleht
tel. 53 34 10 13
e-post: tiina.lilleleht@teec.ee
Tartu Keskkonnahariduse Keskus
www.teec.ee