Õpilased uurivad näitusel Peipsimaa loodust

26. mai 2014

Täna, 27. mail toimub Eesti-Läti-Vene koostööprojekti viimane Peipsi-teemaline õppepäev. Õppeprogrammi „Suur järv Peipsi“ viiakse läbi Mustvee külje all Tiheda külas Peipsi püsinäitusel ning ka rannas. Lisaks külastavad õpilased Kallaste liivakivipanka ning Alatskivi lossi.


Seekordsel õppepäeval osalevad Tartu Miina Härma Gümnaasiumi algklassiõpilased, kes saavad uusi teadmisi Peipsimaa erilisusest. Vastused saab näiteks küsimustele: kui suur ja sügav Peipsi ikkagi on? Millised on Peipsi kaldad ja kes elavad Peipsi järves? Kes on olnud raskeim Peipsist püütud kala ja miks on hea Peipsist püütud kala korralikult läbi küpsetada? Läbi tegevuste ja mängu on uusi teadmisi õpilasteni viia palju lihtsam ning selleks on Peipsi näitus väga sobiv paik.

Õppeprogrammi toimumiskoht, Mustvee külje all asuv näitus „Peipsi järve elu tuba“ jagab teavet järve looduslikest tingimustest. Vaadata saab mulaaže Peipsis elavatest kaladest ning uurida Peipsi järve maketti. Aasta tagasi täiendati näitust projekti abil käed-külge-eksponaatidega. Näituselised saavad ära arvata kala pikkust, panna kokku kalamudelit või Peipsi puslet, mängida linnubingot, proovida jalga kalamehesäärikuid jne. Lisaks õpilastele ootab näitus ka kõiki teisi külastajaid T-L kell 10 – 16:30, muudel aegadel vastavalt kokkuleppele. Lisainfo: http://ctc.ee/peipsi-piirkond/naitus

Õppepäev toimub keskkonnaharidusliku projekti "People with Nature" toel. Tegemist on Eesti-Läti-Vene loodusharidusliku ühisprojekti „Inimene ja loodus“ ühe tegevusega, kokku viis Peipsi Koostöö Keskus läbi üheksa õppepäeva. Projektis osalevad 11 riiklikku ja valitsusvälist organisatsiooni Eestist, Lätist ja Venemaalt. Eestist on tegevustesse kaasatud Tartu Keskkonnahariduse Keskus ja Peipsi Koostöö Keskus.
Projekti tegevuste läbiviimist, sh õppepäevade korraldamist toetab  Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programm 2007-2013. Keskkonnaharidusliku ühisprojekti kogumaksumus on 1 499 977 eurot, millest 1 349 979 eurot on Eesti-Läti-Vene piiriülese koostööprogrammi toetus. 241 863 eurot on ette nähtud Eesti partnerite tegevuste elluviimiseks. Lisaks Eesti-Läti-Vene programmile toetab Tartu Keskkonnahariduse Keskuse ja Peipsi Koostöö Keskuse tegevusi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti – Läti – Vene piiriülese koostöö programm 2007 – 2013 toetab rahaliselt ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni vahelisel ristteel.
Programmi koduleht on www.estlatrus.eu

Lisainfo: Eeva Kirsipuu, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht, tel. 5213881, eeva.kirsipuu@ctc.ee