Täna Alatskivil toimuv orienteerumisretk avab õpilastele kestliku arengu teemasid

29. mai 2018

Täna, 29. mail toimub Peipsi Koostöö Keskuse ja Alatskivi kooli eestvedamisel orienteerumisretk viie Peipsiääre valla koolide õpilasele - kokku osaleb mängus 50 õpilast Alatskivi, Pala, Vara, Kolkja ning Kallaste koolidest.

Kui sõnakombinatsioon kestlik areng ei tekita enamuses noortes liiga palju seoseid ja huvi, siis mängu abil on lootust noortele näidata, mida see tähendab ja kuidas meie igapäevane elu sellega seotud on. Kümnest punktist koosneval rajal tuleb lahendada mitmeid ülesandeid prügi sorteerimisest haiku kirjutamiseni. Kogu retke jooksul on noortel ka kõkutamise ülesanne - kõnni ja kummarda ning võta üles prügi.

Alatskivil toimuv orienteerumismäng on esimene, sellele järgneb 31.mail mäng Mustvees ning 8.juunil Räpinas. Orienteerumisretked on üks osa maailmahariduslikust projektist, mida rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Sellel nädalal on kestliku arengu teemad jutuks ka mujal - 30.maist kuni 5.juunini on kolmandat korda toimumas Euroopa kestliku arengu nädal. See on üle-Euroopaline initsiatiiv, mille eesmärk on erinevate jätkusuutliku arengu eesmärkidesse panustavate tegevuste, projektide ja ürituste nähtavamaks tegemine.

Lisainfo:
Eeva Kirsipuu-Vadi, tel. 5213881