Paljulapselise pere heaks koguti 1125 eurot

09. jaanuar 2013

MTÜ Peipsi Koostöö Keskus ja Peipsimaa Külastuskeskus kogusid novembris ja detsembris ühiselt annetusi Peipsi järve äärses vallas elava noore 4-lapselise pere heaks.
Eesmärgiks oli perele kinkida automaatpesumasin ning narivoodi. Lisaks rahale olid oodatud ka annetused asjade näol võrevoodist lasteriieteni. Jõulueelsel ajal kogutakse annetusi palju, samas ollakse ka valmis rohkem andma. Nii mõneski Eesti peres hakkab välja kujunema traditsioon osa jõulukinkideks kuluvast rahast annetada heategevusele. Nüüd, jaanuarikuus saab antud korjanduse põhjal öelda, et Eesti inimesed teevad kingitusi meeleldi -  loodetud 880 euro asemel tehti rahalisi annetusi 1125 eurot, lisaks kingiti erinevaid perele vajalikke asju.

Automaatpesumasina väärtust mõistavad kõik pesupesijad ja teadmine, et selle kingituse abil kingitakse perele juurde hindamatut aega, on kindlasti hea. Neli väikest last vajavad palju hoolt ning lisatunnid, mis võidetakse korraliku pesumasina abil, on perele puhas rõõm. Lisaks lahketele eraisikutele leidub Eestis ka hoolivaid ettevõtteid – Võru mööblitootja AS Puuslik toetas narivoodi kinkimist, tehes voodi ostuks parima võimalikest pakkumistest. Loomulikult oleks ideaal, et selliseid kingitusi ei ole vaja, sest perede sissetulek katab ära igapäevased vajadused. Aga hetkel kõigil peredel Eestis veel nii ei ole. Ja seni, kuni selliste pisikeste tegude abil muutub inimeste elu paremaks, on neid tegusid mõtet teha.

Narivoodi jõudis pereni juba enne jõule, kohe-kohe jõuab nendeni ka pesumasin. Kuna kogutud summa oli suurem, siis saab pere endale ka uue külmkapi. Lisaks on perele kingitud võrevoodi, laste söötmistool, suur põrandakate lastetuppa, voodipesu, riideid, mänguasju, maiustusi jne.

Peipsi Koostöö Keskus on ka varasematel aastatel kogunud annetusi piirkonna puudustkannatavate perede heaks, 2013.a. plaanitakse annetusi koguda piirkonna andekate laste toetamiseks.
Peipsi Koostöö Keskuse annetusprogrammi väljatöötamist toetas regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainfo: Eeva Kirsipuu, tel 5213881, eeva@ctc.ee