Pamiiri käsitööettevõtjad on õppereisil Eestis. 15-18 augustil toimub ka Pamiiri käsitöötoodete näitusmüük Telliskivi Loomelinnakus.

13. august 2015

15.-18. augustini korraldab Peipsi Koostöö Keskuse õppereisi Tadžikistani Pamiiri piirkonna käsitööettevõtjatele ja kogukonna arendajatele, mis aitab osalejatel koguda teadmisi, kogemusi ja ideid, mida oma kodumaal senisest paremini teha.


Õppereisil on kokku viis käsitöö ja kogukonna arenguga seotud inimest perifeersest Gorno-Badakhshani Autonoomsest Provintsist, Pamiiri regioonis.


Tegemist on jätkuprojektiga 2014-2015 ellu viidud projektile,  kus aitasime arendada Pamiiri loodustoodete ja ravimtaimede tootmist/ turustamist. 

Uues projektis arendatakse edasi naiste ettevõtlikust (muuhulgas panustades ka naiste ühiskondlikku positsiooni  paranemisele Tadžikistanis), viiakse läbi käsitöötoodete kaasajastamise/arendamise/turustamise teemalisi koolitusi; samuti ostetakse käsitöö- ja õmblusvahendeid tootmiskooperatiivile.  Kohalikud tegevused viiakse ellu  mägises Gorno-Badakhshani Autonoomses Provintsis, mis moodustab umbes 40 protsenti Tadžikistani territooriumist, kuid seal elab ainult 3 % elanikkonnast. Provintsi pealinn asub Dušanbest ligi 500 km kaugusel ning on kehvas sotsiaal-majanduslikus olukorras. Projekti läbivaks teemaks on ka Pamiiri pärandkultuuri laiem tutvustamine ja piirkonna jätkusuutlik areng.


Õppereisil Eestisse tutvutakse Peipsi piirkonna kultuuripärandi, vanausuliste ja setude käsitöö ja muude piirkondlike toodete arendamisega.  Samuti astutakse läbi Setomaa kostipäevalt ning  Kasepäält ambulARTooriumist Vene Filmi Päevadelt – mis on headeks näideteks kogukonna koostööst ning omakultuuri arengust.  Tallinnas tutvutakse Telliskivi Loomelinnakuga ning projekti seminaril tutvustavad oma kogemusi Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, käsitööettevõtted OÜ Villapai ja Külluslikud Etnokudumid.


15. augustist -18 augusti lõunani toimub Pamiiri käsitöötoodete näitusmüük Telliskivi Loomelinnakus, kaupluses Minu Väike Maailmhttps://www.facebook.com/MinuVaikeMaailm?ref=hl )


Projekti elluviimist toetab Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Projekti kohta leiab täpsemat infot http://www.ctc.ee/kaimasolevad-projektid/naiste-vaikeettevotluse-toetamine-tadikistanis


Lisainfo:  Margit Säre, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht,margit @ ctc.ee