Peast roheline suvekampaania 29.07 – 31.08.2021! 

16. august 2021

#peastRoheline suvekampaania ärgitab inimesi läbi sõbraliku huumoriprisma keskkonnasõbralikumaid valikuid tegema

"Kõik, mis biolaguneb, ei ole ju veel muld" või "Peast roheline olla on uhke ja hää" on vaid mõned näited Tartu loodusmaja ja MTÜ Peipsi Koostöö Keskuse uue suvekampaania tunnuslausetest, mida augustikuus peamiselt sotsiaalmeediakanalites märgata võib. Kampaania sõnumid keskenduvad sellele, et me kõik väldiksime ühekordset plasti ning mõtleksime rohkem selle peale, mida meist igaüks iga päev saaks keskkonna heaks ära teha.

Tegemist on keskkonnateadlikkuse suurendamisele keskenduva suvekampaaniaga, mille raames jagatakse erinevaid üleskutseid ja sõnumeid, mis ärgitavad ja innustavad inimest rohelisemalt mõtlema ja keskkonnasõbralikumaid valikuid tegema.

Keskkonnast hooliv mõtteviis ja keskkonnasõbralik käitumine puudutab meid kõiki, kuid #peastRoheline suvekampaania on suunatud eelkõige noortele, täiskasvanutele ja lastega peredele, kes suvel palju ringi liiguvad ja külastavad aktiivselt suvesündmusi, aktiivselt sõidavad mööda Eestit ringi ning külastavad erinevaid kohvikuid ja restorane, ostavad tanklakettidest erinevaid jooke, snäkke ja suupisteid.

Tartu loodusmaja ja MTÜ Peipsi Koostöö Keskus kutsuvad üles kõiki inimesi meie kampaaniast aktiivselt osa võtma ja sellele hoogu andma. Kuidas täpsemalt? Saab uurida www.tartuloodusmaja.ee/peastroheline. Kampaania kestus 29.07 – 31.08.2021.

Kõikide osalejate vahel loositakse ka vahvaid auhindu nagu näiteks metallist joogikõrred, makrameekotid, lauamängud, korduvkasutatavad metallist joogitopsid, vanadest kardinatest puu- ja juurviljakotid.Lisainfo:
Eelika Laane-Hannus
GreenMind projekti tegevuste koordinaator Tartu loodusmajas

eelika.laane-hannus@tartuloodusmaja.ee


*****

Kampaania viiakse läbi “GreenMind” projekti tegevuste raames Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 rahalise abiga. Kampaania sisu eest vastutab ainuisikuliselt kampaania läbiviija Tartu loodusmaja ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi, programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti.

“Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.