Peipsi näitus ootab laupäeval külastajaid meisterdama ning kalatoitude ja tervise teemat uurima

06. september 2018

Sel laupäeval, 8. sept kell 11-17 ootab külalisi Peipsi järve näitus! Avatud looduskeskuste päeva "Terve Eesti" puhul on noorematele külastajatele valmis pandud kalateemaline meisterdamisnurk ja viskemäng, vanemad külastajad saavad oma teadmisi proovile panna tervise ja toitumise teemal. Ning loomulikult saab uurida Peipsi elustikku tutvustavat näitust.

Näituselt leiab muuhulgas kalatoitude retsepte aastas 1927. Pakume ka ise külastajatele üht väikest kalaampsu.
Näitusemaja taga Peipsi järve kaldal saab hoolitseda oma vaimse tervise eest – meie käest saad laenuks kaasa istumisaluse ja mõned näpunäited, kuidas kuulata hääli enda ümber ja enda sees. Tegevustes osalemiseks ette registreerima ei pea.
Peipsi järve elutoa püsinäitus asub Tiheda külas, Mustvee vallas - http://www.ctc.ee/peipsi-piirkond/naitus
Tutvustame "Healthy river-Healthy Sea" projekti tegevusi ja räägime ka Peipsi järv ja selle kalade tervisest ning arutame, mida ise oma kodukoha jõgede ja järvede tervise heaks teha.

Avatud looduskeskuste päev toimub Keskkonnaameti eestvedamisel ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel ning see on Eesti loodus-ja keskkonnahariduskeskuste ühine kingitus Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks. Mustvee vald ühineb kingituse tegemisega on sel päeval on Peipsi näituse külastus kõigile TASUTA!

Lisainfo: Eeva Kirsipuu-Vadi, Peipsi Koostöö Keskus, tel. 52 13881
eeva.vadi@gmail.com