29. novembril Võnnu kultuurimajas toimuva Peipsimaa Arengufoorumi raames antakse avalöök ka Lakesperience projektile ja tutvustatakse Saksa sihtturgu

29. november 2018


Peipsimaa Arengufoorum toob  kokku piirkonna huvilised, kohalikud omavalitsused ja ettevõtjad,  et üle vaadata toimunud arengusammud ning kaasa rääkida uute tegevuste loomisel.

Käesoleval arengufoorumil tervitab peipsimaalasi Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Kastre vallavanem Priit Lomp. Peipsimaal tehtud ja tulevastest tegemistest räägib lähemalt MTÜ Peipsimaa Turismi juhataja Kadi Ploom.

 

Päeva esimeses pooles tutvustab Peipsi Koostöö Keskuse Lakesperience'i projekti toel Saksa turismituru võimalusi ja omapära Evely Baum-Helmis EAS-ist. Saksa turu koostöövõimalustest tuleb rääkima Külli Karing Via Hansast.

Pärastlõunal sukeldutakse infot ammutama värskelt valminud arengustrateegia kohta. Peipsimaa arengustrateegia teeb eriliseks asjaolu, et see ei ole valminud seadusega nõutud kohustusest, vaid kohalike omavalitsuste vabatahtlikul algatusel. See annab usku, et tegemist on päriselt kasutusse mineva dokumendiga.

Mihkel Laan Cumulus Consultingust tutvustab Peipsimaa omavalitsuste algatatud ning Peipsimaa Turismi koordineerimisel valminud Peipsimaa Arengustrateegiat 2019-2030. 

Päeva juhib Märt Treier.

 

Peipsimaa Arengufoorum toimub Peipsi-Alutaguse Koostöökoja, Jõgevamaa Koostöökoja, Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Koja, Tartumaa Arendusseltsi, Piiriveere Liider koostööprojekti "Peipsimaa turundamine 2016-2019"  ning Peipsi Koostöö Keskuse Kesk-Läänemere projekti „Lakesperience“ toel koostöös Peipsimaa Turismiga.

 

Lisainfo: Kadi Ploom, tel 5696 4686, ploom.kadi@gmail.com

Teate edastas: Eeva Kirsipuu-Vadi, tel 5213881