PRESSITEADE: VII Peipsi Foorum 2.-3. detsembril Tartus

01. detsember 2009

2.-3. detsembril korraldab Peipsi Koostöö Keskus Tartus juba seitsmenda Peipsi Foorumi.


Selleaastane Foorum, mida korraldatakse koostöös Tartu Ülikooli, Forum Balticumi ja Välispoliitika Instituudiga, on mõnevõrra suurem kui eelmistel aastatel ja käsitleb lisaks Eesti-Vene koostöö teemadele, piirialade koostööd ka mujal Euroopas.

Tänavusest foorumist võtab osa ligi 90 inimest Eestist, Venemaalt, Soomest, Rootsist, Moldovast, Ukrainast jm., kes tegelevad piirülese haridus- ja omavalitsuste koostöö, keskkonnakaitse ja regionaalarengu küsimustega.
Foorumi avavad Tartu linnavolikogu esimees Aadu Must, Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna, Venemaa suursaatkonna nõunik Sergei Efimenko, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Carita Pettersson, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni ekspert Gulnara Roll.


Foorumi esimese osa arutelu keskmes on Euroopa Liidu Läänemere strateegia, mille võttis Euroopa Komisjon vastu sel suvel. Strateegiaga kavatsetakse tihendada koostööd kaheksa Läänemerd ümbritseva riigi vahel, et lahendada selle piirkonna väljakutseid eelkõige keskkonnavaldkonnas.
Foorumi teises pooles räägitakse lähemalt Eesti-Vene piiriülese koostöö uutest prioriteetidest ning sõna saavad Moldova ja Ukraina organisatsioonide esindajad, kes räägivad koostööst piiriülese Dnestri jõe piirkonnas. Foorumi teisel päeval toimub töö väiksemates temaatilistes gruppides ning korraldatakse visiit Eesti-Vene piiripunkti.


Foorumile järgneb 4. detsembril seminar kõrghariduse koostööst Balti riikide ja Venemaa vahel, mida korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Tartu Ülikool.


Lähem info:
Margit Säre
Peipsi Koostöö Keskus
Tel: +372 508 8409
margit@ctc.ee