Rootsi, Soome, Eesti ja Läti arutavad järveturismi teenuste ühisturunduse üle 22.-23. augustil Alatskivil

22. august 2019

22.-23. augustil toimub Alatskivil Lakesperience projekti partnerite arutelu järveturismi teenuste ühisturunduse üle. Kokkusaamine toob kokku seitse projekti partnerit, kes tugevdavad ettevõtlus- ja turundusalast koostööd 20 Soome, 20 Rootsi, 15 Eesti ja 15 Läti asutuse vahel, mis tegelevad järvepiirkondades majutus-, toitlustusteenuste, spordi – ja aktiivtegevuste, kalastamise ning saunaturismi teenuste pakkumisega.  

Lakesperience projekt ühendab: Pyhäjärvi ja Näsijärvi järvi Tamperest Soomes, Åsunden, Järnlunden ja Stora Rängen järve Lõuna-Linköpingus Rootsis, Peipsi järve Eestist ja Burtnieki järve Lätist kui ühist turismiatraktsiooni. Partnerite kokkusaamisel on arutluse all turundusstrateegia, mis on eelkõige suunatud Saksa turistidele. 

Lakesperience projektijuhi Margit Säre sõnul on väga oluline pidevalt arendada ja uuendada turundusstrateegiat, et tõsta regioonide elujõulisust. Seetõttu on projekti kohtumine just suunatud regioonide turunduse peamistele tegevustele, kommunikatsioonile ja võtmesõnumitele. “Käesoleval kohtumisel on meie eesmärgiks arendada ühiseid müügijuhiseid, Saksamaal toimuvate müügisündmuste ja järvefestivalide kontseptsiooni”, ütles Säre.  

Kesk-Läänemere piirkonna projekt "Lakesperience" tegeleb järvepiirkondade arenguga Põhjalas, eesmärgiga suurendada järvepiirkondade atraktiivsust ning arendada jätkusuutlikku loodusturismi, kohalikku majandust ja töökohtade loomist maapiirkonnas.

Lakesperience projekti rahastab Interreg Kesk-Läänemere programm ja kaasfinantseerib Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Rohkem infot Peipsi Koostöö Keskuse kodulehelt http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/lakesperience

Rohkem infot:

Margi Säre

Peipsi Koostöö Keskus
Tel +372 5088409
www.ctc.ee