Tadžikistani väikeettevõtjad plaanivad Eesti kogemust hakata kasutama kohalike loodustoodete ja -teenuste arendusel

22. mai 2014

Täna, 22. mail saabuvad Eestisse loodustoodete ja ökoturismi arendajad Tadžikistanist. Peipsi Koostöö Keskuse korraldatav viiepäevane õppereis aitab osalejatel koguda teadmisi, kogemusi ja ideid, mida Lääne-Pamiiris senisest paremini teha.

Õppereisi esimeseks peatuskohaks on Kubja ürditalu, Eesti üks tuntumaid ravimtaimede kasvatajaid ja ravim- ning taimeteede turustajaid. Kostja Sibulatalus ja Peipsimaa Külastuskeskuses tutvutakse piirkonnale traditsiooniliste toodete ja teenustega ning räägitakse kogukonna kaasamisest toodete ja teenuste arendusse. Irje Karjuse ehk Metsamoori juures Võrumaal on põhiteemaks lisaks teenuste ja toodete arendusele veel turundusküsimused. Samuti tutvutakse Eesti mesindusega ja kohtutakse kohaliku toidu propageerijatega.  Õppereisil on kokku viis osalejat, kelle seas on nii arste kui mesinikke Gorno-Badakhshani Autonoomsest Provintsist.

Lääne-Pamiiris loodustoodete ja ökoturismi teenuste arendamist (eelkõige naiste) väikeettevõtluse vormis toetab Eesti Vabariigi Välisministeerium. Tegevusi viiakse ellu arengukoostöö projekti abil, mis kestab kuni 2015.a. maini.

Projektijuht Margit Säre peab selliste kogemuste vahendamist väga olulised: „Eesti on ise olnud rollis, kus olime väga tänulikud arenenud riikide, näiteks Põhjamaade kogemustest õppijad. Tänaseks päevaks on ka Eestil palju, mida teiste riikidega, eriti endiste idabloki riikidega  jagada ning on hea meel, et Eesti riik on aasta-aastalt arengukoostöö rahalisi vahendeid suurendanud.“

Projekti ning õppereisi kohta leiab täpsemat infot http://ctc.ee/kaimasolevad-projektid/naiste-vaikeettevotluse-toetamine-tadikistanis
Lisainfo:  Margit Säre, Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht, tel. 50 88 409