Tähistame 20. märtsil veepäeva!

10. märts 2009

MTÜ Peipsi Koostöö Keskus ootab 20. märtsil huvilisi rahvusvahelise veepäeva tähistamisele!


Tänavuse veepäeva tähistamise eesmärk on Peipsi Koostöö Keskusel välja tuua vastandid läbi vee – kust me saame joogivee ja kuhu läheb heitvesi; mida veest teame ja võiks veel teada saada; kuidas hoiame vett ja kuidas vesi hoiab meid.


Päeva alustame Tartu veepuhastusjaamas, kus saame ülevaate joogivee kvaliteedist Tartu linnas; samuti tutvume heitvee puhastamisega. AHHAA Teadusteatris ootab meid prof. Jaak Kikas, kes tutvustab vee veidrusi. Peale söögipausi järgneb loominguline grupitöö ja viktoriin. Veepäeva tähistamise lõpetame AHHAA 4D kinoseansiga "Polaarseiklus".


Täpsem kava


Veepäevale on oodatud noored alates 5. klassist kuni gümnaasiumi lõpuklassini. Osalejate arv on piiratud (kuni 30 inimest) ja vajalik on etteregistreerimine 18. märtsini elektronposti teel katrin@ctc.ee


Registreerimisel kirjutage e-kirja  oma nimi, kontakttelefon, kool ja klass.


Veepäeva tähistamiseks ootame osalejaid Vanemuise alumises parklas kell 9.30, kust väljub buss Tartu veepuhastusjaama. Veepäeva tähistamine lõppeb orienteeruvalt 15.30 Tartu Lõunakeskuses. Transporti Tartu Lõunakeskuse juurest kesklinna organiseeritud ei ole.


Veepäeva tähistamise traditsioon on alguse saanud 1993. aastal, mil ÜRO Peaassamblee kuulutas 22. märtsi ülemaailmseks veepäevaks ning kogu maailmas viiakse läbi erinevaid vee- ja veekaitsega seotud tegevusi. Samas puutume veega kokku ju iga päev ning nii toimub ka veepäeva tähistamine hoopis 20. märtsil.


Veepäeva tähistamist toetab Eesti-Läti Programm ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus


Pressiteate koostas Piret Pungas
MTÜ Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht
53440791
piret.pungas@ctc.ee