Valmis õpilarpi "Päikesepunk" tutvustav video

29. september 2020

Rollimängu "Päikesepunk" tutvusav video. See on kahe koolitunni pikkune õpilarp 7.-12.le klassile. Mõng on põnev ka vanematele.  Mäng toimub tulevikus, kus kliimamuutuseid on pidurdatud geoinsneeria saavutustega. Elu maal õitseb tänu keerulistele irrigatsioonisüsteemidele, süsinikdioksiidi sidumisele ja orbitaalsetele päikesepeeglitele. Ühte päikesepeeglit on aga tabanud meteoorkeha ning selle juhtimissüsteem on muutunud kasutuskõlbmatuks. Osalejad mängivad kosmosejaama meeskonda, kes peab saama päikesepeegli parandatud enne, kui päikesekiired selleni jõuavad. Igal tegelasel on oma prioriteedid.
Perseiidid - nii nimetati kunagi augustikuist tähesadu. See oli enne seda, kui inimesed mõistsid kasvuhoonegaaside katastroofilist mõju Maa kliimale; enne esimesi väljasuremislaineid, aga ka enne esimesi orbitaalpeegleid, mis lõpuks temperatuuri tõusule viimasel hetkel enne pöördumatut hävingut piiri panid.

Aga perseiidid - just sellest pilvest tuli ka see risu, mis peegli OCM-18 rivist välja lõi. Peeglid ise on korras, aga juhtimissüsteem sai viga ning kalle on nüüd na-aatukene vale ja päikesekiired kogu oma atmosfääris neelduva infrapunaga jõuavad Maale. Kus tänu eelmiste generatsioonide idiootsele tegevusetusele on vaja vaid õige vähe, et kogu hoolikalt hoitud tasakaal jälle paigast viia ning katastroofide ahel taaskäivitada. Mis tähendab, et SINA pead skafandri selga ajama ja orbiidile seda käkki parandama lendama.

Video valmimist toetas Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Rohkem infot projektist: http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/rollimangud-keskkonnateadlikkuse-tostmiseks