Algas projekt ”Maailmahariduslikud rollimängud formaalse ja mitteformaalse õppe toetajana globaalse- ja kliimaõigluse teemades”

17. jaanuar 2023

Alanud aasta toob koolideni globaalse- ja kliimaõigluse teemad läbi rollimängude 2023. aasta alguses algas Peipsi Koostöö Keskusel projekt ”Maailmahariduslikud rollimängud formaalse ja mitteformaalse õppe toetajana globaalse- ja kliimaõigluse teemades”.

Projekti üldiseks eesmärgiks on maailmahariduse edendamine Eesti koolides uuenduslike õppemeetodite kaudu, tutvustades eelkõige hariduslikke päris elus rollimänge ehk õpi-larpe globaalse õigluse ja kliimaõigluse teemal.

Projekti tegevusena luuakse õpi-larbi infomaterjale, täiendatakse keskkonna – ja maailmahariduslike õpi-larpide veebi platvormi. 2023. aasta jooksul korraldatakse 12-s Eesti eri piirkonna koolis õpi-larpide läbimängimine, millele eelneb meetodit tutvustav lühikoolitus ja töötuba ning peale mängu maailmahariduslik arutelu. Projekti lõpus on seminar osalenud koolidele, tagasiside ja kogemuse jagamiseks.  

Rohkem infot ja uudised siit.

Projekti toetab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus