Peipsi Koostöö Keskus ootabotab ajakirjanikke ja turismikorraldajaid 25. septembril Peipsimaa keele- ja kultuuripärandi tuurile.

29. august 2023

Peipsi Koostöö Keskus ootab ajakirjanikke ja turismikorraldajaid 25. septembril Peipsimaa keele- ja kultuuripärandi tuurile. Külastame  toredaid kohti Peipsimaa Ida-Virumaa, Jõgevamaa ja Tartumaa piirides ja turtvume pärandirajaga.


Pärandirada annab ülevaate Peipsimaa eri kõnepruuke kasutanud piirkondade kaupa seal asuvatest muuseumitest ja kultuuripärandi keskustest ning nende lähiümbruses paiknevatest vaatamisväärsustest. Pärndiraja veebikaarti näete siit. 

Pärandiraja eesmärk on tugevdada muuseumite ja kultuuripärandi keskuste koostöövõrgustikku ning luua parem ülevaade teineteise tegevustest.

Tutvustame Heritage Hunters pärandiraja punkte ning pärandiküttide avastusrada ning raja pärleid: Alutaguse rahvuspargi külastuskeskust, Iisaku  kihelkonna muuseumi, Avinurme puiduaita, Peipsimaa muuseumi, Alatskivi sõiduhobuste talli, Liivi muuseumi.

Tutvume muuseumite ja külastuskeskust uute ekspositsioonide ja programmidega, maitseme pärimustoitu ja kuulame Kodavere muusikuid.


 TULE KA!

Kui oled otab ajakirjanik või turismikorraldaja, anna oma osalusest teada 12. septembriks SIIN.

Palun infot levitada ja kõik täpsustavad küsimused palume saata aadressile margitsare@gmail.comVaata ka pärandiküttide avastusrada tutvustavat videot!
Projekti toetab Aktiivsete Kodanike Fond/Active Citizens Fond (ACF) Estonia
Rohkem infot projektist https://ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/peipsimaa-kultuurikogukonnad

Rohkem infot projektist https://ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/heritage-hunters Projekti Heritage Hunters - ER193 kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames, Eesti EL välispiiri programm. Mängu sisu eest vastutab ainult MTÜ Peipsi Koostöö Keskus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti


PEIPSI KOOSTÖÖ KESKUS, www.ctc.ee