Rollimängu koolitus ja mäng

Aeg: 14.06.2019
Koht: Tartu loodusmaja, Lille 10

AJAKAVA

12.00 - 13.30 Rollimängu läbiviimise kiirkoolitus „Ohhoo, rollimäng!“
Tutvustatakse LARP mängu (Live Action RolePlay Game) põhimõtteid üldiselt, räägitakse nende korraldamisest ja kasutamisest õppemeetodina. Koolitajaks kogenud larpar, rollimängude läbiviija ja mängude koostaja Lea Pullerist, MTÜ Valge Karp.

Koolituse ettekanne.

13.30 - 14.00 Paus rollimängu ettevalmistamiseks.

14.00 - 17.00 Keskkonnateemalise rollimängu "Mis seal toimub?" mängimine
(ilusa ilma korral toimub mäng õues). Tegemist on MTÜ Valge Karp poolt loodud LARP mänguga, milles lugu käib ümber maavarade kaevandamise. Allegoorilises rollimängus uurime Eesti mütoloogia tegelaste kaudu põlevkivi kaevandamist. Näkid, kratid, metsahaldjad, maa-alused ja libahundid – on kogunenud nõupidamisele, et otsustada Eesti saatus. Sügaval maapõues varjab end Eesti kuld, mida mitmed kätte saada tahavad või juba kaevandavadki. Teised arvavad, et kulda saaks püüda hoopis päiksekiirtest ja tuulest. Metsa all kokku tulnud kogukonnal on palju saladusi ja omavahelisi sidemeid, ka suurimad sõbrad võivad teineteist reeta, tulihingeliselt erinevate seisukohtade eest seisjaidki võib siduda armastus… Mida toob endaga kaasa kulla kaevandamine? Kas ja kuidas saab seda muuta? Kelle seast leida liitlaseid?

Rollimängu "Mis seal toimub?" stsenaarium.

Mängule järgneb Tartu loodusmaja projektijuhi Eeva Kirsipuu-Vadi poolt kestlike arengueesmärkide tutvustus ja arutatakse milliseid samme saame täna teha kestlikuma maailma heaks. 

Arutelu sisu ülevaade. 

Rohkem infot:
Ederi Ojasoo
56636264
ederi.ojasoo@gmail.com

 ......................................................................................................................................................

Üritust toetab Tartu linn, Euroopa Liit ja on kaasfinantseeritud Bridge 47 poolt ning  Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest .

Rohkem infot seotud projektidest:
http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/mis-seal-toimub
http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/mining-in-my-mind
http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/futularp  

14. juunil 2019 toimunud ürituse fotod: