Maailmakodaniku pädevusmudeli rakendamine improviseeritud filmiloomise meetodil globaalse õigluse, kliimaõigluse ja vastastikuse sõltuvuse õppes

Projekti:  Maailmakodaniku pädevusmudeli rakendamine improviseeritud filmiloomise meetodil globaalse õigluse, kliimaõigluse ja vastastikuse sõltuvuse õppes

 Projekti toetab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus;

Kestvus: juuni 2024 - juuni 2025


Kokkuvõte

Projekti üldiseks eesmärgiks toetada maailmakodaniku pädevusmudeli rakendamist töötades välja ja katsetades uut haridusprogrammi ja digitaalseid õppematerjale. 

Kasutades improfilmimist (improviseeritud filmitegemist) vahendina töötame välja (e-)õppe materjale, õpilasi kaasava õppeprogrammi mis aitab käsitleda globaalse õigluse, kliimaõigluse ja vastastikuse sõltuvuse teemasid haridusasutustes. Improfilmimine ühendab loomingulise eneseväljenduse, keskkonnahariduse ning edendab maailmakodaniku pädevusmudeli oskuseid ja õpilaste teadlikku tegutsemist (nii üksi kui koos teistega) õiglasema, kestlikuma, rahulikuma, avatuma ja koostöisema maailma nimel, mis edendas jätkusuutlikkust ja vastutustundlikku kodanikutunnet.  

Projekti tegevusena toimub meetodit ja materjale tutvustav suvekool noorsootöötajatele ja haridustöötajatele ning  improfilmide hackatonid koolides ja/või noortekeskustes või muudes ringides.  

Projekti tulemusena suureneb haridustöötajate pädevus õpilaste kaasamisel maailmakodaniku pädevusmudeli rakendamisse, tõstes seeläbi õpilaste teadlikkust globaalsetest teemadest nagu õiglus, kliima ja vastastikune sõltuvus.

Toimunud
6.-7.09.2024 - Improfilmi testhäkaton Uusvada Kultuurikülas. Ajakava.








Tulekul
3. oktoobril 2024 - Õpetajakoolitus projektis osalevatele õpetajatele “IMPROFILMI HÄKATON MAAILMAHARIDUSES”  Tartu loodusmaja, Lille 10, Tartu. Ajakava. Registreerimine.